Буковинський УКРОП звернувся до Чернівецької обласної ради з проханням підтримати новий Виборчий кодекс

Буковинський УКРОП звернувся до Чернівецької обласної ради з проханням підтримати новий Виборчий кодекс

10.11.2017, 15:20

Фракція буковинського УКРОПу звернулася до Чернівецької обласної ради, з проханням прийняти звернення до Президента України та до голови Верховної Ради України щодо підтримки проекту нового Виборчого кодексу України.

«Головна новація документа – регіональні відкриті виборчі списки  відповідає вимогам виборців та демократичним міжнародним практикам. Така система дасть людям змогу самостійно визначати, хто представлятиме їхні інтереси у законодавчому органі, та підвищить відповідальність депутатів перед виборцями. Крім того, у Виборчому кодексі України передбачено, що висувати кандидатів на загальнонаціональних виборах можуть лише політичні сили, які мають регіональні організації не менш як у 14 адміністративно-територіальних одиницях. Разом із 4-відсотковим прохідним бар’єром дана норма допоможе очистити політичне поле України від партій-одноденок та піар-проектів. Такий підхід сприятиме розбудові справжніх потужних політсил і відкриє шлях до зміни всієї корупційної системи влади в Україні. Сподіваються, що депутати, які підтримали Виборчий кодекс у першому читанні, не змінять своєї позиції й під час остаточного розгляду законопроекту», - зазначив  керівник фракції УКРОП у Чернівецькій обласні раді Віталій Ткачук.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила в першому читанні новий Виборчий кодекс. За підтримку законопроекту №3112-1 проголосували 226 із 368 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі. Новий кодекс пропонує проводити вибори за пропорційною системою з відкритими списками. Дотепер до Верховної Ради обирали конкретні політичні партії, їхній керівник вирішував хто з кандидатів увійде до складу парламенту від тієї чи іншої сили. За новим кодексом, який підтримали сьогодні, виборці голосуватимуть не тільки за партію, а й за конкретних кандидатів зі списку.

1


Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.