Буковина потрапила до переліку регіонів, де у січні зафіксовано випадки порушень свободи слова

Буковина потрапила до переліку регіонів, де у січні зафіксовано випадки порушень свободи слова

12.02.2019, 15:37

У січні 2019 року експерти Інституту масової інформації зафіксували загалом в Україні 16 випадків порушень свободи слова (у січні 2018 року було зафіксовано 13 випадків). З них 11 випадків стосуються фізичної агресії. 

Про це йдеться на сайті ІМІ.

Основними порушеннями прав журналістів стали випадки перешкоджання – сім та обмеження доступу до публічної інформації – три випадки. Порушення сталися в дев’яти регіонах країни. Лідером з порушень цього місяця став Київ з областю (чотири випадки), далі по два випадки зафіксовано на Миколаївщині, Одещині, Херсонщині, Закарпатті та Запоріжжі.

За повідомленням ІМІ, порушували право журналістів на професію приватні особи, місцева влада та депутат, представники судової влади та виконавчої гілки влади.

Перешкоджали журналістам віряни російської православної церкви (як це сталося в Чернівецькій області, де перешкоджали зйомці журналістки «Чернівці.Online» Галини Єреміци), у Вінниці охоронці храму не пустили на територію церкви журналістів видання «33-й канал», які хотіли потрапити на збори священиків Московського патріархату. Також журналістів не пускали на апаратну нараду Миколаївської міської ради, а в Одесі приватні охоронці перешкоджали журналістам 7-го каналу, які висвітлювали подію, де внаслідок падіння крану загинув будівельник. У Запоріжжі суд вимагав клопотання журналістів на проведення зйомки.

Обмежували доступ журналістів до інформації місцева влада – Херсонська обласна рада (не надала відповіді) і Миколаївська облдержадміністрація (не надала відповіді по суті) – та Міністерство культури (перекваліфікувало запит на звернення).

Також у січні експерти ІМІ зафіксували по два випадки побиття, нападів і погроз. Погрожували журналістам під час фізичного контакту і через соцмережу Facebook. Напади сталися в Києві та області. Постраждали, зокрема, журналісти «СтопКору» та «Ділового Переяслава».

ІМІ зафіксував по одному випадку судового позову проти ЗМІ та нападу на офіс ЗМІ. Ці випадки сталися в Києві (судовий позов духовного центру «Відродження» Володимира Мунтяна проти «Телебачення Торонто» за сюжет, що вийшов у 2018 році в шоу «#@)??$0 з Майклом Щуром») та на Херсонщині (невідомі чоловіки розпилили сльозогінний газ у приміщенні офісу газети «Новий день» у Херсоні та стріляли по вікнах).

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 7 випадків перешкоджання, 3 – доступу до інформації, 2 випадки побиття та 2 випадки погроз.

Нагадаємо, що у 2018 році на неокупованій території України зафіксовано 235 випадків порушень свободи слова. Категоріями-лідерами за кількістю порушень стали перешкоджання, погрози та напади на журналістів.

1