Безкоштовні лічильники та справедливі норми споживання газу- нові постанови Уряду проти завищених рахунків

Безкоштовні лічильники та справедливі норми споживання газу- нові постанови Уряду проти завищених рахунків

13.02.2019, 13:04

Постачальників природного газу-монополістів позбавили законних підстав виставляти населенню, яке не має лічильників газу, завищені платіжки. Уряд оперативно відреагував на рішення Верховного суду України, який за позовом облгазів скасував постанови 2015-2016 років, які визначали норми газу для населення без лічильників.

З початком зими облгази почали нараховувати людям плату за газ по завищеним у рази нормативам 2002 року. В дію вступили старі, збільшені норми споживання. Платіжка за газ зросла втричі. В рамках поновлення справедливих норм споживання газу населенням Кабмін встановив норми в 3,29 кубометра газу замість 9,8 кубометрів на одну особу на місяць для домогосподарств, які не мають лічильників.  Також Кабмін знизив норму споживання газу для споживачів за відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача з 18,3 до 5,39 кубометра. Для тих, хто використовує газову плиту і водонагрівач, із 23,6 до 10,49 кубометра. Домогосподарств, які не мають лічильників, в Україні, нагадаємо, наразі налічується 1,3 млн.

«Ми бачимо обурення людей через завищені норми споживання. Це відбулося внаслідок того, що на рішення Уряду було подано до суду і суд скасував наше рішення. Ми будемо відстоювати свою правоту, але потрібне нове рішення, – сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. – Ми повертаємося до тих норм - була 3,3 (куб. м газу на одну особу на місяць - авт.) буде 3,29 - на 0,1 менше. І в такий спосіб, щоб люди платили згідно зі справедливим обсягом, а не завищеним».

Водночас було ухвалено рішення перевірити всі облгази в країні. Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг заборонила операторам газорозподільної системи проводити донарахування в платіжки за природний газ.

Щоб запобігти таким ситуаціям у майбутньому НАК «Нафтогаз України» зобов’язано забезпечити 100% облік газу. Це не тільки унеможливить корупцію в газовій сфері постачальників природного газу, але у майбутньому позбавить їх можливості виставляти населенню, яке немає лічильників газу, завищенні платіжки. "Тоді ми будемо точно знати, хто скільки виробляє газу, куди постачає і хто скільки споживає", - додав Володимир Гройсман.

Досягнути цього можна у єдиний спосіб – встановити газові лічильники в кожному українському домогосподарстві. Законодавством передбачено, що їх встановленням повинні займатися оператори газорозподільчих мереж.  З 2010 року по сьогоднішній день фінансування встановлення газових лічильників споживачам відбувалося винятково за кошти тарифу за послуги розподілу природного газу.

Однак, щоб витрати на лічильник не лягли на плечі простих людей, Уряд прийняв рішення і рекомендував НАК «Нафтогаз України» зайнятися цим питанням разом з оператори газорозподільчих мереж. Тепер витрати на лічильники будуть вказані у фінансовому плані НАК. Безкоштовну установку лічильників населенню буде також контролювати Міністерство енергетики та вугільної промисловості України. За словами міністра енергетики України Ігоря Насалика, встановлення індивідуальних вузлів обліку газу, спожитого у побуті, може обійтися НАК  "Нафтогаз" у близько 2,5 мільярда гривень.

"Одним з пунктів рішення, є те, щоб рекомендувати "Нафтогазу України" забезпечити всіх громадян України безкоштовними лічильниками", - зазначив Володимир Гройсман. За його словами, Мінекономрозвитку в фінансовому плані НАК передбачить відповідні кошти. "Я вважаю, що це абсолютно справедливо. І тоді ми будемо точно знати, хто скільки виробляє газу, куди постачає і хто скільки споживає", - сказав Гройсман.

Встановлення безкоштовних лічильників повинно пройти в мінімальні терміни. Експерти передбачають, що урядова ініціатива знизить вартість природного газу для побутових споживачів. 

Олександр ПОТАПЧУК

1


КОМЕНТАРІ (1)

     "Афера облгазів Фірташа,... Уряд зупинив і повернув реальну норму Сьогодні звернувся до Уряду, - зазначив ... Максим Бурбак"

                  ОПЯТЬ СПЛОШНОЕ СЛОВОБЛЮДИЕ ВЫСШИХ ДОЛЖНОСТНЫХ ЛИЦ НАШЕЙ СТРАНЫ !!!

       Во-первых: где конкретный документ (НОРМАТИВНЫЙ АКТ – ПОСТАНОВА) о какой-либо новой норме споживання газа?... хотя бы той же норме споживання 3,29 куб. м? ...ДО СИХ ПОР НИЧЕГО НЕТ!!! Одни разговоры, да и то ТОЛЬКО В БУДУЩЕМ: «…розробити механізм зарахування цих оплат в рахунок наступних платежів…»!!!

        Во-вторых: только одни слова-угрозы и НИКАКИХ НОВЫХ НОРМАТИВНЫХ АКТОВ (постановлений, хотя-бы профильных приказов). ТОЛЬКО РЕКОМЕНДАЦИИ: "...сьогодні Кабмін прийме рішення, в якому будуть прописані рекомендації "Нафтогазу" забезпечити українців безкоштовними лічильниками". Да и то, ТОЛЬКО В БУДУЩЕМ: "... будуть прописані... в кожному домогосподарстві за рахунок Нафтогазу має бути встановлений газовий лічильник".

   В-третьихГройсман (вместе с Кинахом - постанова КМУ № 620 от 16.02.2002 г.) уже подставил - грубо ущемил права украинцев (особенно субсидиантов!!!) в их праве на безоплатный индивидуальный счётчик газа, а как следствие, субсидиантов на дальнейшее получение субсидии. И это при том, что у подавляющего числа субсидиантов-пенсионеров ПЕНСИЯ НЕ БОЛЕЕ 1600-1800 ГРН (у меня - 1580 грн!). Сегодня установка газового счётчика -ОБОЙДЁТСЯ В 5000 ГРН!!!

       Вот на этом и сыгралы ГАЗОВИКИ (ВМЕСТЕ С НКРЕКППРОТИВ МАЛОИМУЩИХ и понаустанавливали с 2016 года по весь 2017 год ПОЧТИ МИЛЛИОН ОБЩЕДОМОВЫХ СЧЁТЧИКОВ (ЗБВОГ) по всей Украине!!! Что обошлось им на миллиарды дешевле! Более того, это до сих пор даёт газовикам великолепную возможность в наглую продолжать грабить на миллиарды гривен пересічних споживачів, посредством дуриловки в начислении объёмов газа по общим показаниям ЗБОВГ!!!

       В-четвёртых: кому в голову придёт мысль покупать качественные весы, чтобы ходить в магазины или на базар для покупки развесного товара. Кому в голову придёт мысль, что ВАС БУДУТ ВЫНУЖДАТЬ ПОКУПАТЬ ЭТИ КАЧЕСТВЕННЫЕ ВЕСЫ. В ПРОТИВНОМ СЛУЧАЕ (ЕСЛИ ВЫ ОТКАЖЕТЕСЬ ОТ ПОКУПКИ ВЕСОВ) ВАМ ОТКАЖУТСЯ ПРОДАТЬ ТОВАР!!!

 

        ТАКОЙ ЦИНИЗМ, ТАКАЯ НАГЛОСТЬ ВОЗМОЖНЫ ТОЛЬКО В НАШЕЙ СТРАНЕ!!!!!

            Как мы видим -

"Оскільки вже відомо, що реакції від газбудів немає на цю ситуацію, вони не роблять перерахунок. Від НКРЄКП була реакція, але дії по суті немає, тому що перевірки не проведені, стягнення не накладені"

То есть, как я и предупреждал - чихают на нас и ГАЗОВИКИ и ВЛАСТЬ вместе С ГРОЙСМАНОМ (КМУ), КОБЕЛЕВЫМ (НАК «НАФТОГАЗ УКРАИНЫ») и ТЕМ ЖЕ НКРЕКП!

                  Я ПОЛНОСТЬЮ ОКАЗАЛСЯ ПРАВ!!!!!

 

     Геннадий Геков, независимый гражданский активист, правозащитник. Буковинський громадянин ХХI ст., Академія громадянина (095-474-37-54)

avatar

Правозащитник

13 лютого 2019 17:10