'Батьківщина',  'Самопоміч' і 'Авто-майдан' вже підкуповують виборців? - ОПОРА

"Батьківщина", "Самопоміч" і "Авто-майдан" вже підкуповують виборців? - ОПОРА

08.09.2015, 20:38

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА фіксує випадки надання подарунків, безкоштовних послуг, фінансової підтримки представниками місцевих осередків політичних партій напередодні виборів.

Про це йдеться у повідомленні ГМ "ОПОРА".

Зокрема, 1 вересня на урочистій лінійці з нагоди Дня знань першокласникам Заставнівської гімназії та ЗОШ І-ІІІ ступенів активісти місцевого осередку ВО "Батьківщина" подарували книжки.

6 вересня в приміщенні районного будинку культури міста Новоселиці під час відкриття обласних сільських спортивних ігор претендент на кандидата в депутати Чернівецької обласної ради від "Самопомочі" Георгій Мазурашу на сцені перед глядачами презентував сертифікат на безкоштовне створення та обслуговування сайту "Спортивна Новоселиччина". Цим сертифікатом засвідчувалося, що інформаційне агентство "Новоселеччина" за підтримки Ініціативної групи "Самопоміч-Новоселиця" зобов’язуються створити і прийняти на безоплатне обслуговування та адміністрування інформаційний сайт "Спортивна Новоселиччина".

На Буковині ОПОРА зафіксувала перші випадки підкупу на виборах (ВІДЕО)Раніше в селі Мамалига Новоселицького району за підтримки претендента на кандидата в депутата від "Самопомочі" Олега Мельничука та голови села Мамалига Аркадія Шови відбувся концерт народного артиста Віктора Павліка.

7 вересня на порталі "Букінфо" було розміщену інформацію про те, що представники Чернівецької міської організації політичної партії "Авто-майдан" вирішили частково допомогти з фінансуванням ремонтних робіт багатодітному учаснику АТО. Зокрема, в повідомленні йдеться: "Анатолій Гелюк розрахував кількість необхідного матеріалу, та порахував, що на це потрібно 5-6 тис. грн., (для закупівлі 5 кубів бетону), і готовий власними силами провести необхідні роботи для того, аби перекрити доступ стічним водам. Автомайданівці вирішили частково допомогти фінансуванням, та взяли цю справу під контроль".
На Буковині ОПОРА зафіксувала перші випадки підкупу на виборах (ВІДЕО)

Нагадаємо, що згідно з постановою Центральної виборчої комісії 5 вересня розпочався виборчий процес чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року. Згідно закону "Про місцеві вибори", ст. 54, п. 2 закону "Про місцеві вибори"місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.

ОПОРА наголошує, що згідно до ч. 4 ст. 60 Закону "Про місцеві вибори"забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 % розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

1


КОМЕНТАРІ (3)

avatar

Яна Білецька

08 вересня 2015 18:36

цей Мазурашу жулік і балабол! який недоумок взяв його в ту Самопоміч? але що таке та Самопоміч в нас ? купа діточок ригів та комуняк бандюків зятьків і наперсточників Ганьба!

avatar

Віктор

08 вересня 2015 20:50

Не займайтеся дурнею! Батьківщина на протязі всього часу займалася, займається і буде займатися благодійністю,  і за подарунки книжок першачкам на 1 вересня треба дякувати. А ви не шукайте в одному місці цвяхів бо їх там, апріорі, не може бути.

avatar

ОПОРІ

09 вересня 2015 16:11