Баглей оприлюднив сенсаційне відео Буковинського віча 1990 року, про втрату якого заявила 'Свобода'

Баглей оприлюднив сенсаційне відео Буковинського віча 1990 року, про втрату якого заявила "Свобода"

17.10.2018, 11:26

Начальник відділу використання інформації документів Державного архіву Чернівецької області Борис Баглей оприлюднив відео Буковинського віча 1990 року зі свого власного архіву, подароване йому оператором Богданом Леком у 1990 році. Прес-служба ЧОО ВО "Свобода" нещодавно повідомила про те, нібито повний відеозапис було знищено на державному телбаченні за вказівкою тодішньої комуністичної влади. Однак Борис Баглей насправді зберіг унікальну хроніку відродження України. 

Ми маємо можливість переглянути фільм "Буковинське віче", відзнятий 29 років тому, завдяки професійним діям викладача Чернівецького університету Богдана Лека. Хочу заспокоїти скептиків, які поспішили повідомити, що фільм знищений. Дійсно оригінал, що був в пана Богдана пропав. Але в мене збереглась копія, яку пан Леко мені подарував ще у 1990 році. Завдяки Лариса Сергеева і Tetyana Nagaichuk, журналісткам ТРК "Чернівці", він переведений в новий формат і придатний до перегляду. Всім їм велике спасибі. Переглядайте і поширюйте.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖВідеоматеріал про Буковинське віче 1990 року знищили на чернівецькому державному телебаченні на догоду комуністичним ідеологам, - джерело

- Як анонсувалось раніше, оприлюднюю повну версію подій "Буковинського віче", що відбулося 3 листопада 1990 року, - написав у супроводі до оприлюдненого відео Борис Баглей. - У трьох частинах фільму ви зможете побачити багатьох дійових осіб і виконавців. Тут вперше буде продемонстровано альтернативну -  "червоно-синю" частину мітингу, завданням якої було зірвати підняття національного прапора над університетом, а також названо імена основних виконавців. Зокрема,  за явку "активістів" з синьо-червоними прапорами відповідали секретар обкому комуністичної партії Василь Васильович Васкан, керівник спілки письменників радянської Буковини Василь Іванович Фольварочний, директор інституту післядипломної освіти вчителів, випускник вищої партійної школи Юрій Олексійович Івашин. Їх ви також можете побачити серед учасників ходи і під час мітингу. Про цих діячів більш детально буде описано пізніше.

- Пропоную для перегляду частину другу "Буковинського віча" 3 листопада 1990 року, - анонсував наступну частину відео Борис Баглей. -  Подія відбувається біля воріт центрального корпусу університету. Провокатори-кадебісти дали команду охоронцю зачинити ворота і не впускати студентів до університету. Мені вдалося тоді відібрати ключ від малих воріт в охоронця, що тікав і відчинити їх. Таким чином ми змогли уникнути тисняви. Провокація не вдалася і завдяки професійним діям міліції, що стала кордоном між студентами і вірянами московського патріархату, які прийшли з метою зірвати підняття національного прапора над університетом.

 - Запропонована третя частина не є кінцевим матеріалом, зібраним мною, які я збираюсь оприлюднити з подій, що відбулися у 1989-2004 роках. Наступними будуть не менш цікаві фільми про  події "Червоної рути 1989 року, з подій 4 листопада 1990 року тощо. Всі ці матеріали нами опрацьовуються, оцифровуються і найближчим часом будуть показані широкому загалу. Прошу звернути увагу, що оператору вдалося "зловити" в кадрі одного з організаторів провокацій майора КГБ СССР. (На 5 хв. 30 сек. Він в джинсовій куртці, коли побачив, що його знімають, втік з кадру)", - прокоментував Борис Баглей оприлюднене відео.

1


КОМЕНТАРІ (3)

avatar

Юрій Чорней

17 жовтня 2018 11:48

Борис Баглей - молодець!

avatar

В. Козьмик

18 жовтня 2018 22:00

Поки ми всі   не обєднаємось і не повернемся до ідей НРУ ВЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА  , в Україні процвітання не буде!

Лише в єдності сила!

Назвіть мені політичну партію,  котра б більше зробила для України  ніж Народний Рух України? 

Мільйони Українців об'єдналися під прапором НРУ!

І як результат ми отримали Незалежність у 1991 році!

А сьогодні ми її ВТРАЧАЄМО! Чому? 

Тому що українці  розкололися і бігають за багатими партіями, де платять файлі гроші за зраду національних ідей!

У чорній бугалтерії Януковича в  списку  зрадників є і Костенко Юрій який розколов Рух і отримав мільйон $ від Кремля!

А як він гарно вміє говорити про національні ідеї!

Не аж єдності!

Як нам об'єднатися в одну потужну силу?

   Без єдності не буде перемоги!

avatar

Степан

05 листопада 2018 01:41

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.