Арсеній Яценюк дякує за церковну Незалежність України

Арсеній Яценюк дякує за церковну Незалежність України

11.10.2018, 21:04

Сьогодні здійснений надзвичайно важливий крок у напрямку до Автокефалії Православної Церкви в Україні.

Вклонімося мужності Патріарха Філарета, всім ієрархам, священикам, мирянам, які вірили і знали, що Божа правда на їхньому боці.

Подякуємо Президенту Петро Порошенко, парламентарям, членам фракції Народний фронт, українським дипломатам, які продовжують боротьбу за церковну Незалежність України.

Перемога близька. Про це на своїй сторінці у ФБ написав Арсеній Яценюк

ДОВІДКОВО:

Синод Вселенського патріархату прийняв рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні.

Відповідне рішення затверджено Синодом 11 жовтня у Стамбулі, повідомляє "Укрінформ".

"Поновити рішення, прийняте раніше Вселенським патріархатом, щодо дарування автокефалії церкві в Україні", - йдеться в рішенні, підписи під яким поставили 12 членів Синоду та Вселенський патріарх Варфоломій.

Рішення зачитав митрополит Франції Еммануїл Галльський.

Також, згідно з документом, Синод задовольнив прохання патріарха Філарета і визнав главу УПЦ Київського патріархату канонічним ієрархом православної церкви.

У канонічному статусі відновлено й главу Української автокефальної православної церкви Макарія.

"Прийняти апеляцію Філарета Денисенка, Макарія Малетіча та їхніх послідовників, які опинилися в схизмі (церковне розділення – ред.) не через догматичні причини", - йдеться в рішенні.

Крім того, Синод визнав незаконною анексію Київської митрополії Москвою у 1686 році.

"Скасувати юридичну силу синодального листа від 1686 року, затвердженого в умовах певного часу, який гарантував права виключно через ікономію (церковна поблажливість – ред.) до патріарха Московського призначати митрополита Київського... зобов’язуючи його згадувати Вселенського патріарха як першого ієрарха під час будь-яких святкувань, оголошень та підтвердження його канонічної залежності від Матері-Церкви Константинополя", - йдеться в документі. 

Члени Синоду закликали всі залучені сторони уникати виникнення конфліктних ситуацій.

"Апелюємо до всіх залучених сторін уникати зазіхання на церкви, монастирі та інше майно, уникаючи так само будь-яких актів насильства та помсти заради збереження миру та любові у Христі", - йдеться в останньому пункті офіційної заяви Синоду, оголошеної митрополитом Еммануїлом.

Як повідомлялося, Синод Вселенського патріархату проходив три дні - з 9 до 11 жовтня - у Стамбулі. У середу та четвер Синод заслуховував доповідь екзархів Даниїла Памфилійського із США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади за результатами візиту в Україну.

Верховна Рада України 19 квітня підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію. Цю ідею також підтримало і керівництво Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

У рамках підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський патріархат призначив своїми екзархами у Києві архієпископа Даниїла Памфилійського із США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади. 

Як раніше пояснював речник УПЦ КП Євстратій Зоря, після рішення Синоду Вселенського патріархату щодо надання Томосу про автокефалію буде скликано у Києві Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, та обере її предстоятеля.

Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

1


КОМЕНТАРІ (5)

І це теля хоче вставити "свого п'ятака"... п.Яценюк мовчіть вже, ви, домнуле, - "ніхто" і зовуть вас - "ніяк".

avatar

Юрій

12 жовтня 2018 09:07

ТО Яц уже не греко-католик?

avatar

1

12 жовтня 2018 17:22

Пісяй -То гидотне створіння.  Хотілося щоб він сам прочитав би це.

avatar

Льоха

12 жовтня 2018 20:13

Жидяра він пархата!

avatar

Рахіля

12 жовтня 2018 20:14

На них плюють, а вони, бурбаки і яценюки, "лізуть в очі і путаються під ногами". Майте фацу і гордість елементарну, не принижуйтесь перед людьми, згиньте навіки!!!. Українці вам, фронтовики, ніколи нічого не простять...

avatar

Дьордій

13 жовтня 2018 09:31

Додати коментар

Увійти через профіль для можливості залишати авторизовані коментарі.